Молодь дебатує

Дебатний рух у НВК №9 м. Хмельницького ще зовсім молодий, але він захопив учнів школи і спонукав їх створити клуб дебатантів «Contra, spem, spero!».

Трохи історії: у червні 2019 року НВК №9 м. Хмельницького було відібрано для участі у німецько-українському проекті «Молодь дебатує». Директор Томич Ірина відвідувала тренінг у Німеччині, згодом заступник директора Колесник Ірина стала учасником тренерської школи у м. Тернополі.

А з вересня 2019 року розпочалась робота щодо залучення учнівського колективу до проекту. Бажаючих було небагато, бо справа нова. До клубу увійшли учні 11 А класу: Жмуд Любов, Коломієць Данило, Довгалюк Євген, Татомір Вікторія, Феденьків Анастасія, вони і створили команду для участі у дебатах.

За цей короткий час учні стали учасниками осінньої дебатної школи у м. Вінниці, дружніх дебатах у м. Тернополі, дебатанти відточували свою майстерність у дебатах із НВК №10 м. Хмельницького (керівник Аліна Д’яченко). 29-30 листопада 2019 року представники НВК №9 м. Хмельницького брали участь у регіональному турнірі «Молодь дебатує» у м. Львів. У запеклій дебатній боротьбі учень 11 А класу Коломієць Данило виборов честь представляти Хмельницьку область на Всеукраїнському турнірі у м. Харкові 07-08 лютого 2020 року.

16 найкращих дебатерів зібрались у приміщенні Харківської Юридичної Академії ім. Ярослава Мудрого у м. Харкові. Данило гідно боровся на дебатному майданчику, але у фінал не вийшов. Суперники були сильніше і досвідченіше. Але ми не опускаємо рук, продовжуємо працювати, готуватись, змагатись.

Формат дебатів — це можливість навчитись критично мислити, бути толерантним, вміти пропонувати і слухати. Такі навики стануть нашим учням у пригоді в дорослому житті.

Дебатному руху в НВК №9 м. Хмельницького бути!