В НВК №9 проведено тиждень української мови

«Захисти свою мову! Почни із себе!

Спілкуйся, пиши, думай українською!»

Саме під таким гаслом пройшов у НВК№9 тиждень української мови .

Заходи, які були проведені, перетворили дні шкільного життя на свято українського слова, яке з гордістю та любов’ю лунало з уст учнівської молоді.

Розпочався тиждень 9 листопада – у День української писемності та мови. Відзначають його на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Свято об’єднує серця тих, хто вболіває за долю української нації і майбутнє Українського Слова. Саме в цей святковий день  учні та вчителі  НВК№9  долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.  Ми вважаємо, що кожен українець повинен досконало володіти рідною мовою. Підтримуєте?

Цьогоріч  було проведено багато цікавих, пізнавальних й актуальних заходів. П’ятикласники  із задоволенням організували лінгвістичні посиденьки «У казковому світі рідної мови». Розвивали  творчі здібності, збагачували знання

Шестикласники позмагалися в кмітливості. Лінгвістична вікторина «Скарбниця рідної мови» – захоплива мандрівка з метою відшукати найдорогоцінніше- знання. Формували розуміння того, що українська мова — наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

Мовний двобій «Лінгвістичні смаколики» захопив восьмикласників. Розвивали  ораторське  мистецтво, зацікавлювали  навчальним матеріалом, дізнавалися більше про становлення та розвиток української мови й писемності.

Онлайн-допомога у вивченні української мови -запорука успіху в підготовці до  ЗНО. Заняття щодо вміння  швидко орієнтуватися серед освітніх сайтів, що пропонують допомогу в підготовці до ЗНО, були проведені для старшокласників.

Соціальними мережами все більше поширюються зображення із закликами плекати та любити рідне – українське, зокрема: “Я розмовляю українською!”, “Мова – серце нації!”, “Я за єдину державну мову”, “Українська мова – люблю і поважаю!”, “Розмовляти українською – модно”.

Учні НВК№9 додають також : «Спілкуйся українською грамотно!»