Німецько-український проект «Молодь дебатує»

Серед популярних форм виховання є  участь школярів у проєктах. Одним з таких для старшокласників НВК №9 м.Хмельницького став унікальний німецько-український проект «Молодь дебатує», який спрямований на розвиток комунікативних навичок та критичного мислення молоді через навчання не тільки грамотно відстоювати власні погляди, але й поважати позицію співрозмовника/-ці, дискутуючи на суспільно важливі теми.

20 лютого 2021 року був важливий день для наших дебатантів. Україно-німецький проєкт за підтримки посольства Німеччини обрав для проведення регіонального етапу саме наше чудове місто Хмельницький і НВК9. 16 юних, творчих, розумних , амбітних , критичних молодих і активних представників Львівської, Тернопільської, Вінницької, Житомирської і Рівненської областей змагалися за можливість вийти у фінал проєкта. Всіх присутніх щиро привітала директорка Департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради Надія Балабуст та побажала наснаги, творчості і удачі.

Які чудові були дебати! Ґрунтовна підготовка, володіння термінологією, знання теми, вміння сформулювати думку і відстоювати її послідовно та логічно. А тема була складна:Чи варто заборонити використання пестицидів сільськогосподарськими підприємствами в Україні? Скільки цікавих думок і пропозицій було сформульовано. Боротьба була чесною і відкритою. До фіналу вийшли: Гулевата Аліна НВК9 м.Хмельницький, Крицька Анастасія ЗОШ 24 м.Тернопіль, Лопатовська Дарина ЗОШ 26 м.Вінниця, Ященко Каріна ліцей м.Чуднова Житомирської області. Вітаємо переможців!!! Сертифікати і торт від господарів! Успіхів вам у фіналі в Харкові!

Гостей заходу щиро приймали учні НВК №9 м.Хмельницького – команда учасників проєкту та волонтери. Дякуємо учням-дебатантам: Маляренко Андрію, Гулеватій Аліні, Радайкіну Тарасу, Січевській Каріні, учням-волонтерам: Кулик Софії, Опалюк Юлії, Ковпаку Андрію.

Дякуємо за підтримку і допомогу Ользі Пішель – координаторці проєкту «Молодь дебатує» в Україні, Наталіїї Фасолі (м.Вінниця), Ользі Борисенко (м.Харків).

Змагання пройшли з дотриманням усіх протиепідемічних вимог у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби.